Indiana Wons opowiada

 opowiadacz

Podobnie jak mój słynny imiennik jestem poszukiwaczem skarbów – skarbów jakimi są opowieści dzielone między pokoleniami czy wiekami.

Uwielbiam występować w przestrzeni publicznej, ożywiając tym samym miasto i nadając mu nowy sens czy charakter. Jednocześnie chętnie opowiadam w bardziej kameralnej atmosferze – w klasach przedszkolnych i szkolnych, gdzie współdzielę się tworzeniem opowieści.

W swojej pracy wykorzystuję japoński teatr ilustracji kamishibai, ponieważ uważam, że moc słowa wspierana przez magię obrazu potrafi sprawić cuda z naszą wyobraźnią. W mojej bibliotece książek kamishibai posiadam wydania polskie jak i zagraniczne, których treść samodzielnie tłumaczę. Również na własne opowiadacze potrzeby ilustruję baśnie czy legendy, chcąc tym samym rozpowszechnić wiedzę na ich temat i w atrakcyjniejszy sposób zaszczepić miłość do nich. Podczas występów nie stronię od tradycyjnych rekwizytów czy lalek, które ożywają za sprawą ludzkiej fantazji.

Oprócz opowieści proponuję również dostosowane tematycznie warsztaty (np. związane z kulturą danego kraju) lub warsztaty opowiadacze. Mam wykształcenie zarówno teatralne jak i pedagogiczne. Na co dzień jestem nauczycielem sztuk teatralnych w Szczecinie i uczę kolejne młode pokolenia pozytywów płynących z opowiadania, występowania, dzielenia się artystyczną pasją oraz z tworzenia opowieści. Promuję również gry narracyjne (w tym gry RPG).

Dodatkowo „prezesuję” szczecińskiemu Stowarzyszeniu Kulturalno – Edukacyjnemu Chowaniec, gdzie wspólnie ożywiamy tkankę miasta organizując wydarzenia o tematyce fantastycznej, horrorowej, czy tworząc słuchowiska.

  • Portfolio ID: 747
  • Talenty: instrumenty etniczne, interakcje ruchowe, występy dla dzieci, występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów, nagrania audio-video
  • Wymagania techniczne: W zależności od miejsca występu ustalam wymagania techniczne.
  • Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094165320486
  • Instagram: http://indiana.wons.opowiada
  • Rodzaj rozliczenia: umowa zlecenie, umowa o dzieło, wystawiam fakturę
Skip to content