Łowcy Słów

 grupa nieformalna

Jesteśmy formacją rodzinną, opowiadamy wspólnie od 2010 roku.

Brakowało nam w mediach nuty wznoszącej, atmosfery legendarnego ciepła, życzliwości i Happy End’u, postanowiłyśmy działać na własną rękę. Jesteśmy więc tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem. Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem – jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.

Elżbieta Stanilewicz – Od czasów szkolnych świat baśni był dla niej miejscem gdzie czas biegł swoistym torem, drzewa dzieliły się mądrością, oddychało się inaczej a tamtejsza rzeczywistość ciążyła mniej. Opowieści Ciotki, snujące się na cienkiej granicy fikcji i realności, były dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wewnętrznej siły. Gdy dorosła, chcąc nie chcąc, przekazała córce swoją fascynację.

Groszek Stanilewicz – Wędrówki po leśnych ostępach, smoczych jamach, poszukiwania kwiatu paproci oraz niekończąca się żegluga w towarzystwie Sindbada i matki, na zawsze skrzywiły jej mniemanie na temat uporządkowanego świata. W szkole zaś młoda, nietuzinkowa polonistka pogrążyła ją ostatecznie w literackiej zadumie nad kondycją bohatera byronicznego.

  • Portfolio ID: 606
  • Talenty: interakcje ruchowe, występy dla dzieci, występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów, nagrania audio-video
  • Wymagania techniczne: Stolik, dwa krzesła, woda
    przy małej grupie (20 osób) nagłośnienie niepotrzebne
    przy liczniejszych grupach potrzebujemy nagłośnienie, najchętniej 2 mikroporty
  • Facebook: https://www.facebook.com/Opowiadacze.LowcySlow
  • YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJ5SZGU9QZqtK6ckJGiQRog
  • Rodzaj rozliczenia: umowa zlecenie, umowa o dzieło, wystawiam fakturę
Skip to content