III Ogólnopolski Festiwal Opowieści w Radomiu

Zapraszamy na niezapomniany festiwal opowieści! Przygotujcie się na niezwykłą podróż do świata słów, magii i wyobraźni. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczcimy sztukę opowiadania ustnego, która nadal zachwyca nas swoją siłą i pięknem.

Na festiwalu zgromadzimy współczesnych opowiadaczy, bajarzy i bardów z całej Polski. To prawdziwi artyści, którzy mistrzowsko ożywiają historie i przekazują je z pasją i talentem. Ich słowa przeniosą Was w najodleglejsze zakątki wyobraźni, poruszając serca i umysły każdego ze słuchaczy.

Przygotujcie się na niezwykłe spotkania z postaciami z baśni, bajek, mitów, legend i epickich opowieści. Na III Ogólnopolskim Festiwalu Opowieści w Radomiu poznacie tajemnice ukryte w starożytnych mitach, odnajdziecie bohaterów z legend polskich, a także wyruszycie w fantastyczne podróże po świecie.

Festiwal opowieści to nie tylko słuchanie, ale także wspólne tworzenie. Wierzymy w moc opowieści, która łączy nasze społeczności i buduje mosty między pokoleniami. Dlatego zachęcamy Was do dzielenia się swoimi własnymi historiami i doświadczeniami na specjalnie przygotowanej scenie otwartych mikrofonów podczas sobotniej Nocy Opowieści.

Dołączcie do nas i doświadczcie magii słowa, która wciąż żyje w sercach współczesnych opowiadaczy. Festiwal opowieści to wyjątkowe spotkanie z kulturą, tradycją i pięknem sztuki ustnego przekazu. Przyjdźcie i dołączcie do tej niezwykłej podróży przez świat opowieści.

Program

18 sierpnia 2023 r. (piątek) – DZIEŃ PRZYJAZDU OPOWIADAJĄCYCH

W tym dniu odbywają się wydarzenia zamknięte (bez udziału publiczności).


19 sierpnia 2023 r. (sobota) – wydarzenia dla publiczności. Wstęp wolny

godz. 10.00 – Krąg Opowieści dla dzieci (blok I)

Wszystkie dzieci, te mniejsze większe, jak i te całkiem duże zapraszamy na pierwsze spotkanie z bajką, baśnią i legendą. Rozsiądziemy się w bibliotecznym ogrodzie (ul. Piłsudskiego 12) i damy się ponieść opowieści. Opowiadacze, bajarze i gawędziarze z całej polski opowiedzą naszym pociechą niesamowite historie z całego świata. Zabierzcie koce, karimaty, a jak nie macie to skorzystajcie z naszych. Siądziemy na trawie i przeniesiemy się w niesamowity świat gawędy. Spotkanie potrwa około 1,5 godz.


godz. 14.00 – Spacer z opowieściami

Radom to miasto owiane wieloma legendami i opowieściami. Tymi współczesnymi o „Babach” i „Lotniskach” i tych mniej medialnych o „Bohaterach” codziennej pracy. Wyruszymy by poznać prawdziwe miejsca i związane z nimi opowieści. Startujemy spod Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Piłsudskiego 12.


godz. 19.00 – Noc Opowieści

Kiedy dzień idzie spać, budzą się opowieści. U progu nocy zbierzemy się znów w bibliotecznym ogrodzie (ul. Piłsudskiego 12). Opowiadacze z całej Polski uraczą nas żywym słowem. Tegoroczna Noc Opowieści potrwa co najmniej do północy. Zabierzcie więc ze sobą ciepłe koce, i ubrania bo noc może być zimna. W drugiej części Nocy przeniesiemy się do wnętrz bibliotecznych, gdzie posłuchamy opowieści różnej treści w formie otwartego mikrofonu. Każda opowieść mile słyszana.

20 sierpnia 2023 r. (niedziela) – wydarzenia dla publiczności. Wstęp wolny

godz. 11.00 – Krąg Opowieści dla dzieci (blok II)

Wszystkie dzieci, te mniejsze większe, jak i te całkiem duże zapraszamy na drugie spotkanie z bajką, baśnią i legendą. we wnętrzach bibliotecznych (ul. Piłsudskiego 12). Opowiadacze, bajarze i gawędziarze z całej polski opowiedzą naszym pociechą niesamowite historie z całego świata. Spotkanie potrwa około 1,5 godz.

Opowiadać będą:

Agata Dzik (Radom), Bartłomiej Kopiński (Radom), Dariusz Wróbel (Radom), Masza Bogucka (Łódź), Mirella Gliwińska (Warszawa), Alia Kubicz (Wrocław), Anna Skowrońska (Warszawa), Ewa Nowakowska (Radom), Łukasz Bernady (Szamotuły), Sylwia Dec (Białystok), Katarzyna Hermann-Pawłowska (Warszawa), Renata Banasińska (Pruszków), Justyna Romanowska-Zapart (Łódź), Lidia Iwanowska-Szymańska (Jesówka), Joanna Furdal (Poznań), Łowcy Słów – Elżbieta Stanilewicz (Gdańsk), Łowcy Słów – Groszek Stanilewicz (Gdańsk), Ryszard Ryziewicz (Radom), Julita Gredecka (Warszawa), Anna Jantos (Warszawa), Zuzanna Pacholczyk (Warszawa), Paweł Konter (Warszawa), Natalia Drąka (Sulejówek), Michał Dworakowski (Warszawa), Karolina Leszczyńska (Warszawa), Ewelina Jarnutowska (Warszawa), Lidia Mikocka-Rosińska (Radom), Krystian Truchalski (Kraków), Paweł Błach (Radom), Barbara Pająk (Opole), Katarzyna Płocińska (Warszawa), Monika Chojnacka (Warszawa), Beata Frankowska (Warszawa).

Organizator:

Miejska Biblioteka Publiczna im. J.A. i A.S. Załuskich w Radomiu
Krąg Opowieści

Partnerzy:

Artaban – Bartłomiej Kopiński
Opowiadacze.pl
Baśnie z Sześciu Stron Świata

Karo – Hotel i Restauracja
Przedsiębiorcze Radomianki
Koło Gospodyń Wiejskich – Wolanów

Patronat medialny:

TVP Kultura

Skip to content