Joanna — niegdyś Baśnie wRóże

 opowiadacz

Opowiadam, gadam, mamroczę, a czasem nawet szemrzę jak strumyk. O czym? Praktycznie o wszystkim. Wciąż szukam w codzienności elementów bajkowych. Interesuję się mitologią słowiańską, ale inspirację czerpię z różnych kultur. Wykorzystuję także motywy z filmów oraz literatury. Z wykształcenia i zamiłowania jestem przyrodnikiem, dlatego w moich opowieściach podkreślam związki człowieka z naturą.

Piszę! Piszę praktycznie codziennie. Z potrzeby serca. Jest to hobby lub jak kto woli — fiksacja. Niektóre z moich tekstów można przeczytać na blogu „Gach z pawlacza”. Skąd ta nazwa? Po prostu jeden z psikusów wyobraźni. Na blogu znajduje się ponad pięćdziesiąt krótkich opowiadań i od pół roku nie przybyło ani jedno. Pewnie dlatego, że traktuję to medium jako swego rodzaju publiczny zeszyt na zapiski i nie dbam szczególnie o regularność. Tworzę także fantastyczne, baśniowe światy, które zapełniam zmyślonymi stworzeniami. Historii z ich udziałem na razie nie ujawniam.

Na co dzień pracuję w dziale promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, gdzie głównie zajmuję się ofertą edukacyjną. Koordynuję i organizuję wydarzenia kulturalne. W praktyce oznacza to również przeprowadzanie licznych lekcji bibliotecznych i warsztatów. Ukończyłam studia podyplomowe: Arteterapia oraz Przygotowanie Pedagogiczne, z których wiedzę wykorzystuję w pracy z ludźmi.

Ponadto i wbrew pozorom jestem introwertyczką, która najbardziej na świecie lubi… jeść. Jestem wegetarianką i fanką mango we wszystkich możliwych postaciach. Zachwycam się zapachem żytniego chleba i świeżej kawy, a życie najlepiej smakuje mi z chili. Uwielbiam też jeździć starą, fioletową damką, spacerować bez celu i celebrować drobne przyjemności.

  • Portfolio ID: 526
  • Talenty: interakcje ruchowe, występy dla dzieci, występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów
  • Wymagania techniczne: Przy większych grupach potrzebuję nagłośnienia, najlepiej mikroportu.
  • inne social media: https://gachzpawlacza.wordpress.com/
  • Rodzaj rozliczenia: umowa o dzieło
Dane kontaktowe

woj. wielkopolskie,61-507 furjoanna@gmail.com

Skip to content