Alia Kubicz

 opowiadacz

Jestem opowiadaczką, trenerką bajkoterapii, filolożką, prezeską Fundacji Fabuła, koordynatorką projektów, doktorem nauk humanistycznych, członkinią Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, badaczką folkloru słowiańskiego, marzycielką i podróżniczką. Od lat z pasją i zaangażowaniem realizuję projekty kulturalne i społeczne na rzecz sztuki opowiadania, adresowane do różnych grup społecznych.

Opowiadam historie, które poruszają zarówno serca jak i umysły. Fascynują mnie opowieści głębokie, pełne mądrości i życiowych prawd o tematach szczęścia, miłości i losu. Mam historie i dla najmłodszych i dla dorosłych. W swoich występach łączę sztukę opowiadania ze sztuką aktorską oraz z niesamowitymi dźwiękami instrumentów tradycyjnych.

Jestem wielbicielką eposu słowiańskiego (rosyjskiego, białoruskiego, ukraińskiego, bałkańskiego). Dorastałam wraz z baśniami słowiańskimi, a więc chciałabym dzielić się mądrością, ukrytą w bylinach – Słowiańskich Pieśniach Epickich. Fascynują mnie również opowieści o kobietach wojowniczkach. Zorganizowałam już nie jeden wieczór opowiadań o nazwie „Kobieta walcząca”, który był poświęcony obrazowi odważnej mocarki.

Prowadzę także warsztaty bajkoterapii dla najmłodszych, dla Kobiet, dla Seniorów. Prowadzę warsztaty sztuki opowiadania i storytellingu, również na uczelniach.

Moja miłość do sztuki opowieści doprowadziła mnie do założenia Fundacji na rzecz sztuki opowiadania o nazwie „Fabuła”. W ramach „Fabuły” tworzę projekty opowiadackie, zbieram Kręgi kobiet, udaję się w baśniową podróż za pomocą bajkoterapii i głębiej zanurzam się w najbardziej pierwotnej ze sztuk, czyli sztuce opowiadania.

Mam za sobą oprócz studiów dziennikarskich i filologicznych, skończone kursy retoryki praktycznej, sztuki aktorskiej oraz bajkoterapii. Nieustannie rozwijam swój warsztat opowiadaczki w ramach różnych zajęć i kursów.

Z chęcią zorganizuje Wieczór opowieści w ramach wydarzeń kulturalnych: na scenie, w sali, na dziedzińcu, na strychu, na jarmarku czy przy ognisku. Zaśpiewam ludowe piosenki, taki jak „Lipka”, „Ty pójdziesz górą”, „Sierotka” i inne, a także ludowe piosenki w języku białoruskim, rosyjskim, ukraińskim czy nawet po macedońsku. Poprowadzę warsztaty bajkoterapii czy sztuki opowieści.

Moje flagowe występy:

  • Wieczór opowiadań „Kobieta walcząca” – 1,5 godziny występ solo lub z multiinstrumentalistą, dla kobiet.
  • Wieczór opowieści Bałkańskich – 1,5 godziny występ solo lub z multiinstrumentalistą, dla wszystkich chętnych.
  • Wieczór opowieści Słowiańskich – 1,5 godziny występ solo lub z multiinstrumentalistą, dla wszystkich chętnych.

Repertuar mogę dostosować do przestrzeni i danej grupy docelowej, istniej możliwość wyboru innych tematów po uzgodnieniu.

Jestem opowiadaczką z Wrocławia, chętnie podejmę się zleceń na Dolnym Śląsku w szczególności w Oleśnicy, Legnicy, Opolu, Obornikach Śląskich i okolicach, ale jestem otwarta na występy w całej Polsce.

Opowiadanie historii jest jak dotyk – zbliża ludzi i powoduje, że buduje się miedzy nimi zaufanie…

 

  • Portfolio ID: 186
  • Talenty: śpiew, muzykowanie, instrumenty etniczne, interakcje ruchowe, występy dla dzieci, występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów, animacje urodzinowe, występy on-line
  • Wymagania techniczne: nagłośnienie
  • Facebook: https://www.facebook.com/fundacja.fabula
  • Instagram: http://fundacja_fabula
  • inne social media: http://TikTok%20@alia.kubicz.fabula
  • Rodzaj rozliczenia: wystawiam fakturę
Skip to content