Łukasz Szypkowski

 opowiadacz

Jestem opowiadaczem, hellenistą, pieśniarzem. Jako filolog zwracam uwagę na słowa, ich znaczenie, brzmienie i rytm.

Najlepiej czuję się w tematyce mitycznej, eposach (śpiewam m. in. Homera i Hezjoda po starogrecku), baśniach, ale jestem bardzo elastyczny repertuarowo.

Występowałem wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie i w wielu innych miejscach Polski, a także w Grecji. Moje spektakle narracyjno-muzyczne zawędrowały nawet do Indii,

Obecnie najbardziej zajmuje mnie tworzenie interaktywnych opowieści. Tworzę historie własne – z pogranicza literatury grozy i fantastyki, najczęściej wykorzystujące fakty z historii Radomia.

Prowadziłem warsztaty opowieści m. in. w Instytucie Kultury Polskiej UW, na Festiwalu FAMA, w różnych liceach Polski w ramach projektu „Odyseja 2011”.

Posiadam bogatą ofertę warsztatową skierowaną do nauczycieli, animatorów  kultury, edukatorów game masterów. Na warsztatach stawiam najbardziej na dostarczenie materiałów do dalszej samodzielnej pracy np.: scenariuszy lekcji dla nauczycieli.

Tworzę melodie do poezji dla dzieci (przeważnie) oraz gram na starożytnym instrumencie aulosie. Przez cztery lata wykładałem muzykę starożytnej Grecji w Instytucie Filologii Klasycznej UW.

  • Portfolio ID: 480
  • Talenty: śpiew, instrumenty etniczne, występy dla dzieci, występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów
  • Wymagania techniczne: Przy większej ilości osób mikrofon nagłowny, zbiorczy na instrumenty.
  • Rodzaj rozliczenia: umowa zlecenie, umowa o dzieło
Skip to content