Adam Markuszewski

 opowiadacz

Od 8 lat opowiadam razem z Grupą 501. Na wydarzenia przychodzą osoby dorosłe, chociaż czasem towarzyszą im też dzieci.

Lubię bardzo stare historie, opowieści o naturze i o głębokich zmianach – społecznych ale i tych, które zachodzą indywidualnie w kobietach i mężczyznach. Szukam opowieści z różnych kręgów kulturowych, aby najlepiej pasowały do charakteru wydarzenia. Czasem dodaję do opowieści muzykę i gram na żółwiu czy djembe.

Jestem trenerem. Prowadzę warsztaty jak opowieści mogą stać się głębsze dzięki czerpaniu z różnych zasobów – z natury czy wyrastające z lokalnej tożsamości. Razem z Jerzym Szufą prowadziłem warsztaty dla Muzeum w Jarosławiu, w czasie których z mieszkańcami i mieszkankami tworzyliśmy opowieści nawiązujące do lokalnych postaci. Organizuję leśne kąpiele dla opowiadaczy i opowiadaczek, które pomagają w pogłębieniu historii albo jej stworzeniu.

Prowadzę też warsztaty, które pomagają rozwijać się opowiadaczom i opowiadaczkom np. jak dawać sobie informację zwrotną, jak się wspierać jako grupa, jakie są talenty indywidualnych osób.  Jako Grupa 501 stworzyliśmy listę „Nacobezu opowiadacza” czyli na co będę zwracał/a uwagę w czasie opowiadania.

Brałem udział w wielu warsztatach prowadzonych przez opowiadaczy i opowiadaczki z Polski i z innych krajów.

Rozwijam się cały czas biorąc udział w wydarzeniach innych osób. Jestem wielkim fanem i uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania, Festiwalu Opowiadaczy w Radomiu i Taboru Opowiadaczy.

 

Zdjęcie: Studnia O.

  • Portfolio ID: 484
  • Talenty: występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów
  • Wymagania techniczne: Do ustalenia z organizatorami wydarzenia.
  • Facebook: https://www.facebook.com/adam.markuszewski
  • Instagram: http://Rosnij_z_opowiescia
  • Rodzaj rozliczenia: umowa zlecenie, umowa o dzieło
Skip to content