Alia Vuk

 opowiadacz

Opowiadam historie, które poruszają zarówno serca jak i umysły… Jestem opowiadaczką z Wrocławia, specjalizuję się w folklorze słowiańskim.

Jestem wielbicielką eposu słowiańskiego (rosyjskiego, białoruskiego, ukraińskiego, bałkańskiego).  Dorastałam wraz z baśniami słowiańskimi, a więc chciałabym dzielić się mądrością, ukrytą w bylinach – Słowiańskich Pieśniach Epickich. Fascynują mnie mocarze Rusi Kijowskiej, a zwłaszcza mocarki – kobiety walczące. Opowiadam, bo chciałabym przenieść jak słuchacza, tak zarówno i siebie samą do magicznego światu opowiadań…
Zorganizowałam już nie jeden wieczór opowiadań o nazwie „Kobieta walcząca”, który był poświęcony obrazowi odważnej mocarki.
Niesamowity klimat kryją także w sobie historie narodu wędrownego. Są to magiczne historie Romów, które opowiadam pod dźwięk cygańskiej gitary.
Rosyjska literatura piękna również staje się fabułą opowiadanych przeze mnie na żywo historii. Mądrość sztuk Czechowa, opowiadań Gogola oraz Tołstoja składają się w niesamowity głęboki spektakl psychodeliczny.
Czasami w swoich spektaklach łączę sztukę opowiadania ze sztuką aktorską oraz z niesamowitymi dźwiękami folkowych instrumentów, na których gra doświadczony muzyk.
W roku 2020 wygrałam grant w ramach Mikrograntów, dzięki czemu zorganizowałam trzydniowe warsztaty sztuki opowiadania dla dorosłych we Wrocławiu. Uczestniczę w festiwalach opowiadaczy oraz dniach opowiadań. Prowadzę stronkę na FB, popularyzującą epos słowiański o nazwie „Byliny to nie bliny”.
Z radością przygotuję prelekcję o folklorze słowiańskim, o baśniach ludowych i ich postaciach, iż z wyksztalcenia jestem filologiem.
Uważam, że opowiedziana historia to przeżyte życie, które potrafi pozytywnie wpłynąć na nasz światopogląd…

 

  • Portfolio ID: 186
  • Talenty: śpiew, muzykowanie, instrumenty etniczne, interakcje ruchowe, występy dla dzieci, występy dla dorosłych, prowadzenie warsztatów, animacje urodzinowe, występy on-line
  • Wymagania techniczne: nagłośnienie
  • Facebook: https://www.facebook.com/alea.alicja
  • Rodzaj rozliczenia: umowa zlecenie, umowa o dzieło
Skip to content